FA | EN | AR
جمعه ٠٤ خرداد ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 59
جمع بازديدها تاكنون: 276426


کشف تصادفات ساختگی در پزشکی قانونی همدان

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از کشف تصادفات ساختگی توسط پزشکی قانونی همدان خبر داد و خاطرنشان کرد: کشف این تخلف برای نخستین‌بار در استان همدان کلید خورد و تصادفات ساختگی شناسایی و به پزشکی قانونی کشور اطلاع داده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان همدان، دکتر علی‌احسان صالح دوشنبه 2 اسفند در نشست فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان با بسیجیان پزشکی قانونی استان، با اشاره به وجود تصادفات ساختگی در همه نقاط کشور تصریح کرد: در ساعاتی از شبانه‌روز گروهی سودجو ماشینی را واژگون کرده و به خود آسیب می‌رسانند و با اورژانس و پلیس 110 تماس می‌گیرند سپس بستری شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته و برای هر شکستگی اعضای خود 20 میلیون دیه دریافت می‌کنند که اگر همکاران ما این موضوعات و تخلفات را کشف نکنند از بیت‌المال و بیمه هزینه می‌شود.

وی تصریح کرد: برخی تنها تصور مشاهده جسد در پزشکی قانونی را دارند در حالیکه 96 درصد فعالیت پزشکی قانونی در سایر خدمات و  4 درصد مربوط به سالن تشریح و مابقی مربوط به معاینات و آزمایشگاه است

صالح در ادامه اظهار کرد: پزشکی قانونی زیرمجموعه دستگاه قضائی استان است که در آن بر روی صدمات بدنی وارده به افراد کار کارشناسی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه پزشکی قانونی چراغ راهنمای دستگاه‌های قضائی است، افزود: در 98 درصد موارد گواهی‌های صادره از سوی پزشکی قانونی مبنای رأی قضات در دادگستری قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه یک سوم مراجعان دادگستری‌ها به ما هم مراجعه دارند، تصریح کرد: در این مرکز به نوعی کار قضاوت هم انجام می‌دهیم چرا که هر گواهی را که صادر می‌کنیم، در 99 درصد موارد در رأی قضات انشاء می‌شود.

صالح با اشاره به محدودیت پزشک در استان اظهار کرد: پزشکان پزشکی قانونی با کمال دقت و از جان و دل به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند اما حقوق و مزایای آنها در مقایسه با پزشکان علوم پزشکی بسیار ناچیز است.

وی از کمبود پزشک ثابت در برخی شهرستان‌های این استان خبر داد و یادآور شد: اسدآباد، رزن و کبودراهنگ با کمبود پزشکان ثابت مواجه است.

وی با بیان اینکه برای جبران کمبود پزشک تلاش کردیم که از پزشکان شهرستان‌ها کمک بگیریم اما متأسفانه در برخی شهرستان‌ها موفق نشدیم، عنوان کرد: در زمینه جذب پزشک از پیشنهاد فرمانده سپاه استان استقبال می‌کنیم و از پزشکان جامعه بسیجی استفاده خواهیم کرد.

صالح فعالیت‌های پزشکان را نوعی ایثارگری دانست و گفت: این پزشکان با حق و حقوقی بسیار ناچیز در این سازمان فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های پزشکی قانونی کمتر دیده می‌شود، اظهار کرد: زمانی فعالیت‌های پزشکی قانونی احساس می‌شود که خدمات آن ارائه نشود.

 

تاریخ انتشار: ٠٩:١٥ -1395/12/03 کد مطلب :٢٧٦٦٤
  نسخه چاپي

خروج

آمار

راهنمای خدمات

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: همدان، ميدان فلسطين، روبروي دانشكده مهندسي کدپستی: 6518753141
تلفن: 4224450، دورنگار: 4224450،
پیام کوتاه: 20001372