FA | EN | AR
سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 109
جمع بازديدها تاكنون: 278366


افزایش 43 درصدی صدور مجوز سقط درمانی در همدان

 

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: صدور مجوز سقط درمانی در 3 ماهه امسال در همدان، 43 درصد افزایش داشته است.

دکتر علی‌احسان صالح اظهار کرد: 60 مجوز سقط درمانی در 3 ماهه امسال در استان صادر شده در حالیکه این تعداد در مدت مشابه سال قبل 42 مورد بوده است.

وی تصریح کرد: متقاضیان دریافت مجوز با توصیه پزشک بیمار به پزشکی قانونی برای سقط درمانی مراجعه می‌کنند که پزشکی قانونی نیز پس از بررسی مدارک مجوزهای لازم را صادر می‌کند.

صالح اضافه کرد: مجوز سقط‌ درمانی در زمان وجود خطر جانی برای مادر در صورت ادامه بارداری و یا ناهنجاری‌های جنینی شامل عقب‌افتاده و ناقص‌الخلقه بودن جنین با تأیید سه پزشک متخصص پزشکی قانونی صادر می‌شود.

وی تأکید کرد: تمام ناهنجاری‌های جنینی موجب صدور مجوز سقط درمانی نمی‌شود و تنها ناهنجاری‌هایی که موجب حرج مادر بوده و این موضوع مورد تأیید سه پزشک متخصص و معتمد باشد صادر می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان عنوان کرد: درخواست دریافت مجوز سقط درمانی بدون نیاز به دستور مقام قضائی بررسی می‌شود و علت این امر را می‌توان اهمیت زمان در رسیدگی به پرونده‌های سقط جنین بیان کرد.

وی با بیان اینکه سن جنین باید کمتر از چهار ماه پس از لقاح باشد، افزود: چنانچه سن جنین از 19 هفته بیشتر باشد و یا بر اساس سونوگرافی، بیش از چهار ماه از زمان لقاح گذشته باشد به هیچ وجه برای فرد متقاضی، مجوز سقط صادر نمی‌شود.

صالح خاطرنشان کرد: مادران متقاضی سقط درمانی بلافاصله پس از مراجعه به پزشکی قانونی به کارشناس مربوط ارجاع و مدارک او مورد بررسی قرار می‌گیرد، اگر سن بارداری این فرد بیش از 19 هفته باشد که قبل از تشکیل پرونده به فرد پاسخ منفی داده می‌شود و برای وی پرونده تشکیل نمی‌شود.

 

تاریخ انتشار: ٢٢:١٨ -1396/05/03 کد مطلب :٢٩١٠٧
  نسخه چاپي

خروج

آمار

راهنمای خدمات

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: همدان، ميدان فلسطين، روبروي دانشكده مهندسي کدپستی: 6518753141
تلفن: 4224450، دورنگار: 4224450،
پیام کوتاه: 20001372