• ۱۰ نفر سه ماهه اول سال در همدان غرق شدند

   ۱۰ نفر سه ماهه اول سال در همدان غرق شدند

   ۱۰ نفر سه ماهه اول سال در همدان غرق شدند

   مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: ۱۰ تن از ابتدای سالجاری تا پایان خرداد در این استان غرق شدند.

   مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: ۱۰ تن از ابتدای سالجاری تا پایان خرداد در این استان غرق شدند.

   علی احسان صالح اظهار داشت: غرق شدگان در فصل بهار امسال از نظر جنسیت شامل پنج مرد و پنج زن هستند.

   وی یادآوری کرد: سه ماهه نخست سال گذشته ۲ تن شامل یک مرد و یک زن غرق شدن که امسال این آمار روند رو به رشدی داشته است.

   مدیرکل پزشکی قانونی همدان خاطر نشان کرد: دوشنبه گذشته نیز پسری ۱۲ ساله در یکی از روستاهای کبودراهنگ به علت بی احتیاطی در استخر دپوی آب زمین کشاورزی غرق شد.

   صالح گفت: غرق شدگی زمانی اتفاق می‌افتد که مجاری تنفسی به وسیله هر نوع مایعی مسدود شود یا مایعی به داخل ریه و حبابچه‌های آن راه پیدا کند؛ قطع تنفس و کمبود اکسیژن اصلی‌ترین علت مرگ در اثر غرق‌شدگی است.

   وی افزود: هنگام شنا کردن یا بازی در آب عواملی مانند خستگی و ضعف، آشنا نبودن به محیط و آب‌های عمیق، مهارت نداشتن در شنا، تشنج و توقف بیش از حد مجاز در زیر آب باعث می‌شود که فرد برای تنفس به راحتی به سطح آب نیاید و غرق شدگی اتفاق بیفتد.

   مدیرکل پزشکی قانونی همدان با بیان اینکه هنگام غرق شدگی فرد به علت کمبود اکسیژن دچار استرس و هراس می‌شود و به طور غیرطبیعی برای نجات جان خود تقلا می‌کند ادامه داد: نخستین و حیاتی‌ترین کار برای نجات یک فرد در حال غرق، خارج کردن هر چه سریع‌تر او از آب است.

   صالح اضافه کرد: در ادامه پس از این کار حتی اگر فرد به نظر شرایط عادی داشته باشد باید به اورژانس منتقل شود همچنین افزایش ضربان قلب و تنفس، اضطراب و کاهش هوشیاری از جمله علائمی است که اغلب پس از نجات فرد به وجود می‌آید که باید آن‌ها را کنترل کرد.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
  • سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها